Röntgen ve 3D Görüntüleme

Ballıpınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği hizmetinde Röntgen ve Görüntüleme faaliyetleri ile bir taraftan diş ve çenedeki problemler tespit edilebilmekte diğer taraftan da tedavi sürecinde aşamalar doğru bir gözlemle takip edilerek kesin sonuçlara ulaşılabilmektedir.
Özellikle Türkiye’de çok az sayıda bulunan özel üretim “SİRONA ORTHOPHOS XG 3D” ile tedavi ve teşhis konusunda büyük bir fark oluşturmaktadır.

 

Bu Röntgen ve Görüntüleme faaliyetleri ile muayene sırasında fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki sorunlar kesin olarak saptanabilmekte ve ortodontik tedavi ile implant yerleştirilme gibi işlemlerde kesin sonuçlar elde edilmektedir.

 

Ballıpınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bünyesinde röntgen ve görüntüleme faaliyetleri genel olarak dental radyoloji ve görüntüleme, 3D tomografi, dijital panoramik röntgen, ağız içi kamera ile başarıyla yürütülmektedir.

 

Röntgen ve Görüntüleme faaliyetleri ile;

 

 • Muayene sırasında fark edilemeyen çürük alanların kesin olarak saptanması
 • Mevcut dolgu dişlerin alt kısmında oluşan çürük, çatlak ya da daha farklı problemlerin teşhis edilmesi
 • Diş eti hastalığı gibi nedenlerle oluşan kemik kaybı durumlarının tespiti
 • Enfeksiyon ya da diş sinirlerinin ölmüş olması gibi kök kanalında oluşan durumların belirlenmesi
 • İmplant hazırlığı ve devamında ortodontik tedavinin uygulanması süreçlerinin takibi
 • Kist, ağız kanseri ve hem metabolik hem de sistemik hastalıkların seyrindeki değişkenlerin gözlemlenmesi
 • Çocuklarda diş gelişimi ve büyümesi

 

aşamaları kesin olarak belirlenmekte ve böylelikle problemlerin tedavisinde diş hekimleri tarafından hızlı ve etkin çözümler üretilmektedir.

 

Ağız ve Diş Sağlığı tedavi yöntemleri içerisinde gelişen teknoloji ile birlikte kullanım alanı hızla artan ve diş hekimlerinin hem hızlı hem de etkin çözümler üretmesine yardımcı olan Röntgen ve Görüntüleme faaliyetlerinde ağız içi ve ağız dışı röntgen ve görüntüleme de kesin sonuçlara ulaşılmakta ve bu raporların yardımı ile hastaya doğru müdahale yapılabilmekte ve gerek tedavi öncesinde teşhis konma aşamasında gerek tedavi sürecinde yapılan işlemlerin başarılı olup olmadığı anlamında hem de tedavi sonrasında yapılan işlemin kalıcı olup olmadığı ya da fayda sağlayıp sağlamadığı kıstasına ulaşılabilmektedir.

 

SİRONA ORTHOPHOS XG 3D

 

8 cm çapında ve 8 cm yüksekliğinde mükemmel şekilde tasarlanmış bir 3D silindir hacmine ve 160 μm standart çözünürlüğe sahip olan ORTHOPHOS XG 3D, muayenehanelerin günlük rutinlerine göre özel olarak hazırlanmıştır: hastanın tüm çenesini tek bir seferde görüntünün içine dahil edebilir. Görüş alanı, birden çok 3D röntgen görüntülemesinin bir araya getirilmesini ve böylece radyasyona birden çok defa maruz kalınmasını önlemeye yetecek kadar büyüktür. Ayrıca, teşhis konusunda zaman tasarrufu sağlayacak kadar da küçüktür.

 

Daha küçük bir hacim yeterli olsa bile, 100 μm çözünürlükle 5 x 5.5 cm VOL 2’yi seçin. Ne zaman daha fazlasını görmeye ihtiyaç duyarsanız, 3D modülü daha fazla güvenlik sunacaktır. Tüm standart vakalarda, ORTHOPHOS XG 3D’nin 2D modülü, kapsamlı panoramik ve Sefalometrik röntgen programlarıyla, ihtiyacınız olan röntgen görüntülemesini sunmaktadır.

 

 • ASTRA (2D), MARS (3D) ve Yüksek Çözünürlük(HD) moduyla göz alıcı görüntüleme kalitesi
 • Doz azaltma ve etkin zamanlı teşhis için üç farklı tarama hacmi
 • Yüksek çözünürlük – HD (160/100 μm)
 • Operasyonel olarak 2D ve 3D taramalar için otomatik değişen sensörler
 • Doğru panoramik grafileri için otomatik hasta konumlandırma

Röntgen ve 3D Görüntüleme