Garanti

garanti2

Tedavilerin Garanti Kapsamı

Diş tedavilerini yurtdışında yaptırmayı tercih eden birçok hasta, tedavilerin garanti durumunu genellikle göz ardı eder. Aynı şekilde, birçok poliklinik de, sundukları garantinin şartlarını ve koşullarını göstermekten geri durur. Global olarak, bir diş polikliniğinin tedavileri için garanti vermesi yasal bir gereklilik değildir. Ancak, tedavilerinizi yaptırmadan önce sormanız gereken en önemli noktalardan biri yapılacak tedavilerin garanti kapsamı olmalıdır.
5 yıl garanti diye verilen basit bir not, gerçekte var olan garanti kapsamı hakkında ayrıntılı bilgi vermez.
Ballıpınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, anlaşılması kolay bir dil ile yazılmış, tüm şart ve koşulları açıkça gösteren gerçek bir garanti belgesi ile tedavilerinizde size güven vermeyi olmazsa olmaz bir ilke olarak kabul eder. Garanti kapsamına dahil olan ve olmayan tüm şartlar açıkça belirtilir. Size Türkiye’deki herhangi bir diş polikliniğinin sunabileceği en kapsamlı garantilerden birini sunuyoruz. Diş Hekimlerimiz, Çene Cerrahımız, Protez Uzmanımız ve Teknisyenlerden oluşan ekibimiz, tedavinizin mümkün olan en kısa sürede ve en yüksek standartta yapılmasını sağlar.

Ballıpınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak uzun süreli garanti kapsamı sunmakla kalmıyoruz, eğer herhangi bir şekilde diş tedaviniz için tekrar Türkiye’ye gelmek zorunda kalırsanız gidiş dönüş uçuşlarınızın 1 tanesini de biz karşılıyoruz.

Aşağıda tedavilerin garanti kapsamları ve garanti sürelerini görebilirsiniz.

Ömür Boyu Garanti.

IMPLANT UYGULAMALARI

Polikliniğimizde kullanılan implantlar kırılmaya ve düşmeye karşı ömür boyu garantilidir. Kullandığımız özel implantlar %98 ve üzeri başarı yüzdesine sahiptir.

5 Yıl Garanti

KAPLAMALAR

Zirkonyum, E-Max ve metal destekli porselen kaplamalar kırılma, çatlama ve düşme durumlarına karşı 5 yıl boyunca garanti kapsamındadır. Kendi ülkenizde çözülebilecek nitelikteki basit restorasyonlar ve uygulamalar için Ballıpınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tek seferlik 100€ onarım bedeli ödeyecektir.

(6 adet ve üzeri kaplama yaptırmış hastalar için geçerlidir.)

2 Yıl Garanti

LAMİNE UYGULAMALARI

Lamine uygulamaları kırılma, çatlama ve düşme durumlarına karşı 2 yıl boyunca garanti kapsamındadır. Kendi ülkenizde çözülebilecek nitelikteki basit restorasyonlar ve uygulamalar için Ballıpınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği tek seferlik 100€ onarım bedeli ödeyecektir. (6 adet ve üzeri kaplama yaptırmış hastalar için geçerlidir.)

(6 adet ve üzeri kaplama yaptırmış hastalar için geçerlidir.)

Ballıpınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, bünyesinde yapılan diş tedavileri sonucunda ortaya çıkacak sağlık sorunlarına karşılık gerekli iyileştirme ve tedavi hizmetlerini yapmayı garanti eder. Ancak yaşanan problemden hemen sonra hastanın, başka bir doktor ya da klinikte bir müdahale yaptırmadan önce Ballıpınar hasta temsilcisi ile iletişime geçmesi gerekir. Harici müdahale yapılmış tedavilerde garanti kapsamı bozulur.
Tedavilerin başarılı olabilmesi ve sürdürülebilirliği için hastaların da tavsiye edilen hijyen ve bakım şartlarını yerine getirmesi gerekir.

Garanti kapsamları aşağıdaki durumlarda bozulur.

 • Ağız hijyeni ihmal edilirse,
 • Yılda en az 1 kere kontrol muayenesi yaptırılmaz ise,
 • Diş hekiminin tedavi sonrası talimatlarına uyulmaz ise,
 • Tedavi ödemeleri ile alakalı yükümlülükler yerine getirilmez ise,
 • Tedavi sonrası aynı dişe başka bir klinikte harici bir tedavi uygulanır ise,
 • Hastanın diş eti dokusu veya kemiği kaybolursa veya bozulursa,
 • Hasta, diş sağlığı sorunlarına veya yaralanmaya neden olabilecek temas sporları veya etkinlikleri yapılıyor ise,
 • Sigara kullanımına bağlı diş problemleri yaşanır ise,
 • Hasta, dişine geçici veya kalıcı olarak pırlanta vb. yabancı madde uygulaması yaptırırsa,
 • Diş hekiminin tedavi için bildirdikleri dışında, dişe zarar verebilecek ilaçların veya bitkisel takviyelerin kullanılması,
 • Dişlerinin kaza, kavga vb. bir dışardan müdahale ile zarar görmesi durumunda,
 • Hastanın dişler, diş etleri, çene kemiği üzerinde olumsuz etkileri olabilecek bir hastalık ve / veya tedavisi mevcut ise, (diyabet, epilepsi, osteoporoz, hamilelik, aşırı X-ışınları, ruhsal bozukluklar veya kemoterapi vb.)
 • Dişlerin ve protezlerin renginin, şeklinin ve boyutunun uygun olmayan şekilde hastanın tercihi ile yapılmış olması durumlarında,
 • Hastanın kilosunda metabolik düzeni bozacak düzeyde artış veya kayıp meydana gelir ise,
 • Koruyucu plak planlanmış fakat tavsiye edilen seviyede ve şekilde kullanılmamış ise,

Ballıpınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği uzman hekimleri ve teknisyenleri hazırlık döneminde hastalara renk, boyut ve şekil tercihlerini yapma imkanı tanımaktadır.  Hastalar, kendi karar verdikleri renk ve şekli sevmedikleri kararına sonradan varır ise, polikliniğimiz bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Polikliniğimiz; hastanın son röntgeni üzerinde görülemeyen ve tedavi sırasında öngörülebilir ya da öngörülemeyen extra tedavilerinden sorumlu değildir. (Kanal tedavisi, diş çekimi, dolgu vb.)

Hastada aynı veya benzer diş sorununun sürekli olarak ortaya çıkmaya devam etmesi durumlarında başka bir uzman hekim görüşü alınır. Sorunun varlığı netleştirilir.

Bu sorumluluk hastaya aittir.

Tedavilerinizin garanti kapsamları hakkında farklı sorularınız var ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.