IMPLANT NEDİR?

07 Ağu 2018

IMPLANT NEDİR?

Dental implantlar diş eksikliklerini gidermek amacıyla çene kemiğine uygulanan, diş kökünün yerini alan ve üzerine protez yapılabilen vida türü yapılardır.

İmplantın ana maddesi titanyumdur. Titanyum, çene kemikleri ve diş çevresi yumuşak dokular ile uyumu son derece mükemmel olan bir malzemedir.

Ballıpınar Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde kullanılan implantlar;

Ömür boyu garantili, %98 ve üzeri başarı yüzdesi olan, tüm dünyada yaygın destek hizmeti bulunan, hassas mühendislik kullanılarak yüksek Alman teknolojisi ile üretilme özelliklerine sahiptir.

Straumann – Straumann Medentika, ICX

İmplant uygulandıktan sonra ortalama 3 ay beklenir ve ardından protez aşamasına geçilir. Ancak polikliniğimizde kullanılan özel üretim implantlar ile bu süre 1 aya kadar indirilebilmektedir. Kemik tozu kullanılarak yetersiz kemik bulunan vakalarda kemik oluşturma operasyonlarının uygulandığı ve implant uygulandığı vakalarda süre biraz daha artabilir.

Son teknoloji görüntüleme cihazı “Sirona Orthophos XG 3D” ile 3 boyutlu tomografiniz çekilir, çene cerrahımız tarafından detaylı inceleme yapılır ve implant planlamanız çıkarılır.
İmplant planlaması yapılırken hastanın kemik yapısı, yaşı, mevcut dişlerin durumu, sinüs mesafeleri, kullandığı ilaçlar gibi kritik unsurlar dikkate alınır.

Leave a Comment